Oddział przedszkolny

        • Aktualności.

        • Rok szkolny 2025/2026

          "BEZPIECZNI NA ULICY I W DOMU" - PRELEKCJA FUNKCJONARIUSZY POLICJI - 9 CZERWCA

          We wtorek 9 czerwca w Naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami policji, którego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Policjanci w przystępny i ciekawy sposób omówili, jak należy zachowywać się nad wodą, na drodze oraz w kontaktach z obcymi osobami.

          Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, dlaczego należy nosić kaski podczas jazdy na rowerze oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zwrócili także uwagę na zasady bezpiecznej zabawy nad jeziorem i morzem oraz konieczność pozostawania pod opieką dorosłych.

          Spotkanie miało charakter interaktywny – przedszkolaki mogły zadawać pytania oraz dzielić się swoimi doświadczeniami.  

          PROJEKT "ZDROWY UŚMIECH" - 29 MAJA

          W piątek 29 maja w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji „Koalicja na rzecz higieny jamy ustnej”, zorganizowane w ramach realizacji projektu „Zdrowy uśmiech”.

          Celem spotkania było kształtowanie u dzieci prawidłowych nawyków związanych z dbaniem o higienę jamy ustnej. Na początku goście w przystępny i ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom, jak ważne jest codzienne mycie zębów oraz regularne wizyty u dentysty.

          Podczas spotkania przedszkolaki uczestniczyły w pogadance, oglądały materiały edukacyjne oraz brały udział w praktycznym pokazie prawidłowego szczotkowania zębów. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, dzieliły się swoimi doświadczeniami i aktywnie uczestniczyły w proponowanych działaniach.

          Dzięki spotkaniu dzieci utrwaliły wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz dowiedziały się, jak dbać o swój uśmiech na co dzień. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały drobne upominki edukacyjne.

          Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu wartościowych informacji i pozytywnych wrażeń.

           

          WYCIECZKA DO ZATORLANDU - 27 MAJA

          W środę 27 maja Nasze Przedszkolaki odwiedziły uwielbiany przez najmłodszych Park Ruchomych Dinozaurów "ZATORLAND" w Zatorze. Celem wyjazdu było poznanie świata dinozaurów oraz aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu.

          Po przyjeździe dzieci zostały zapoznane z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie parku. Następnie rozpoczęły zwiedzanie Parku Ruchomych Dinozaurów, gdzie mogły podziwiać realistyczne modele prehistorycznych gadów oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dinozaury wydające dźwięki i poruszające się.

          Kolejną atrakcją był Park Mitologii, gdzie dzieci poznały postacie z mitów greckich, a także odbyły spokojny rejs łódką. Przedszkolaki chętnie korzystały również z placu zabaw oraz strefy rozrywki, gdzie mogły bawić się i integrować w grupie.

          Podczas wycieczki dzieci miały zapewniony czas na odpoczynek oraz posiłek. Wszystkie atrakcje dostarczyły im wiele radości i pozytywnych emocji.

          Wycieczka przebiegła bezpiecznie i zgodnie z planem. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo zadowolone i pełne nowych doświadczeń.

           

          BAJECZNI ADWOKACI - 26 MAJA

          We wtorek 26 maja dzieci z Naszego Przedszkola wzięły udział w spotkaniu z adwokatem zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji „Bajeczni adwokaci”.

          Celem spotkania było przybliżenie dzieciom w przystępny sposób zagadnień związanych z prawem, a także kształtowanie świadomości na temat ich praw i obowiązków. Na początku gość opowiedział o swojej pracy oraz wyjaśnił, kim jest adwokat i czym się zajmuje.

          Następnie dzieci wysłuchały bajki o tematyce prawnej, dostosowanej do ich wieku. Opowieść w ciekawy i zrozumiały sposób poruszała ważne zagadnienia, takie jak sprawiedliwość, odpowiedzialność czy wzajemny szacunek. Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowie, odpowiadały na pytania oraz dzieliły się swoimi spostrzeżeniami.

          Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały oraz chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach. Było to cenne doświadczenie, które wzbogaciło ich wiedzę i pomogło lepiej zrozumieć otaczający świat.

           

          "DZIEŃ STRAŻAKA" W OSP ŁOSIEŃ - 15 MAJA

          W piątek 15 maja przedszkolaki wzięły udział w wyjątkowym spotkaniu w Ochotniczej Straży Pożarnej w Łośniu, zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Strażaka.

          Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą strażaka oraz kształtowanie właściwych postaw w sytuacjach zagrożenia. Na miejscu przedszkolaki zostały serdecznie przyjęte przez strażaków, którzy opowiedzieli o swojej odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy.

          Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie oraz specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych. Strażacy zaprezentowali wyposażenie, takie jak węże gaśnicze, hełmy i ubrania ochronne, a także wyjaśnili, do czego służą poszczególne elementy.

          Dużą atrakcją była możliwość wejścia do wozu strażackiego oraz obejrzenia jego wnętrza. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały i zadawały pytania, wykazując się dużą ciekawością.

          Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz poznały numery alarmowe. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a zdobyta wiedza z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa najmłodszych.

          Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

           

          PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 13 MAJA

          W dniu 13 maja dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej wzięły udział w uroczystości pasowania na czytelnika w Bibliotece Miejskiej w Dąbrowie Górniczej - Filia nr 13 w Łośniu .

          Wyjście miało na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych oraz zapoznanie przedszkolaków z funkcjonowaniem biblioteki. Na początku spotkania dzieci zostały serdecznie powitane przez pracowników biblioteki, którzy opowiedzieli o zasadach wypożyczania książek oraz o tym, jak należy dbać o książki.

          Następnie przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania, odpowiadały na pytania oraz brały udział w zabawach związanych z bohaterami literackimi. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i zaangażowaniem.

          Najważniejszym momentem spotkania było uroczyste pasowanie na czytelnika. Każde dziecko złożyło obietnicę szanowania książek i zostało symbolicznie pasowane. Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz drobne upominki.

          Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i dostarczyła dzieciom wielu radosnych przeżyć. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechem i chęcią częstszego sięgania po książki.

           

          ORBITEK - MOBILNE PLANETARIUM - 29 KWIETNIA

          W środę 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa wizyta mobilnego planetarium. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom w ciekawy i przystępny sposób wiedzy na temat kosmosu oraz rozbudzanie ich ciekawości świata.

          Podczas zajęć dzieci miały okazję wejść do specjalnej kopuły, w której wyświetlany był seans edukacyjny. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, dowiedziały się, czym jest Słońce, Księżyc oraz gwiazdy, a także zobaczyły, jak wygląda niebo nocą.

          Pokaz był dostosowany do wieku dzieci, dzięki czemu w atrakcyjny sposób przekazywał wiedzę, łącząc ją z elementami zabawy. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały prezentację oraz chętnie odpowiadały na pytania prowadzącego.

          Wizyta mobilnego planetarium była dla przedszkolaków niezwykłym doświadczeniem i dostarczyła im wielu nowych wiadomości oraz pozytywnych emocji. Spotkanie przebiegło w miłej i inspirującej atmosferze.

          POŻEGNANIE ZIMY - 20 MARCA

          W piątek 20 marca w naszym przedszkolu odbyły się radosne obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Celem spotkania było powitanie nowej pory roku oraz kształtowanie u dzieci radości z budzącej się do życia przyrody.

          Uroczystość rozpoczęła się wspólnymi rozmowami na temat oznak wiosny oraz zmian zachodzących w przyrodzie. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

          Następnie przedszkolaki brały udział w różnorodnych zabawach i aktywnościach związanych z tematyką wiosenną. Śpiewały piosenki, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz wykonywały prace plastyczne przedstawiające wiosenne krajobrazy i symbole.

          Ważnym elementem wydarzenia było symboliczne pożegnanie zimy poprzez przygotowanie i prezentację Marzanny. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w tej tradycji, witając jednocześnie nadejście wiosny.

          Obchody przebiegły w bardzo radosnej i kolorowej atmosferze. Dzieci spędziły czas aktywnie i twórczo, ciesząc się wspólną zabawą.

          BAL KARNAWAŁOWY - 6 LUTEGO

          W piątek 6 lutego w remizie OSP - Łosień odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy, który jak co roku dostarczył dzieciom mnóstwo radości, śmiechu i niezapomnianych wrażeń. Sala zamieniła się w prawdziwą, kolorową krainę fantazji.

          Przedszkolaki zaprezentowały się w przepięknych kostiumach księżniczek, superbohaterów, zwierzątek, wróżek, piratów oraz wiele innych bajkowych postaci. Wspólna zabawa przy muzyce, tańce, konkursy oraz animacje sprawiły, że na twarzach dzieci przez cały czas gościł szeroki uśmiech. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć, które będą pięknym wspomnieniem tego radosnego dnia.

          Dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałych strojów oraz zaangażowanie w świętowanie tego wyjątkowego wydarzenia. Serdecznie dziękujemy również wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie i aktywny udział. Byli Państwo wspaniali. 

          Do zobaczenia na kolejnym balu!

          MIKOŁAJKI - 5 GRUDNIA

          5 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj! Dzieci uczestniczyły w świątecznych zabawach, śpiewały piosenki i otrzymały drobne upominki. Rozmawialiśmy o tym, jak możemy być dla siebie dobrzy na co dzień, a w „Poczcie życzliwości” dzieci przekazywały sobie miłe słowa.

           

          ANDRZEJKI - 28 LISTOPADA

          W naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki – dzień pełen radości i tradycji! Dzieci poznały zwyczaje andrzejkowe w wersji dostosowanej do wieku. Wróżby były symboliczne i miały charakter zabawy – np. losowanie „dobrych uczynków” na kolejny dzień. Nie zabrakło tańców, muzyki i prac plastycznych z motywem gwiazd i serc.

           

          ZAJĘCIA Z ROBOTYKI - 25 LISTOPADA

          W naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia z robotyki, które wprowadziły dzieci w fascynujący świat technologii i kreatywnego myślenia. To doskonała okazja, aby już od najmłodszych lat rozwijać kompetencje przyszłości – logiczne myślenie, współpracę w grupie oraz podstawy programowania.

           

          DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - 25 LISTOPADA

          Najbardziej przytulne święto w roku! Dzieci przyniosły swoje ulubione misie, opowiadały o nich i uczestniczyły w „misiowej gimnastyce”. Wspólnie czytaliśmy bajki o misiach i rozmawialiśmy o emocjach – co nas uspokaja, co daje poczucie bezpieczeństwa.

           

          SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM ALBY - 24 LISTOPADA

          W naszym przedszkolu gościliśmy przedstawiciela firmy ALBA, który opowiedział dzieciom o zasadach segregacji odpadów i dbania o środowisko. Dzieci uczyły się rozpoznawać kolory pojemników, dopasowywać odpady do właściwego kosza i poznawały sposoby na „drugie życie rzeczy”.

          SEGREGACJA TO WAŻNA SPRAWA !!!

           

          DZIEŃ KREDKI - 21 LISTOPADA

          21 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kredki, który był pełen kolorów i kreatywności! Dzieci poznały różne rodzaje kredek – ołówkowe, świecowe, pastele – i dowiedziały się, jak powstają. Wspólnie tworzyliśmy „Galerie Kolorów”, rysując rytmy do muzyki, labirynty i obrazki przedstawiające emocje.

           

          DZIEŃ DYNI - 31 PAŹDZIERNIKA

          Dzień Dyni to w naszym przedszkolu pomarańczowy dzień pełen zabawy! Dzieci podczas zajęć i zabaw poznawały ciekawostki o dyniach, liczyły pestki, ważyły owoce i tworzyły jesienne dekoracje.

           

          WYCIECZKA DO ŻAREK - "MANUFAKTURA SŁODYCZY" i "MALI WŁOSCY KUCHARZE" - 21 PAŹDZIERNIKA

          Dzięki wyjazdowi do Żarek nasze przedszkolaki doświadczyły procesu powstawania produktów spożywczych, rozwijali swoją ciekawość oraz poznali zasady higieny i bezpieczeństwa.
          Manufaktura Słodyczy – poznały proces tworzenia lizaków i cukierków, wysłuchały opowieści o składnikach, barwnikach i bezpieczeństwie żywności, a także własnoręcznie stworzyły mały słodki upominek.

          Wyrób Pizzy – poznanie składników, wyrabianie ciasta, komponowanie pizzy i wspólna degustacja.

           

          SPOTKANIE Z POLICJANTAMI - 20 PAŹDZIERNIKA

          Bezpieczeństwo to podstawa! Funkcjonariusze policji odwiedzili nasze przedszkole, aby porozmawiać z dziećmi o zasadach ruchu drogowego, numerze alarmowym 112 i bezpiecznym zachowaniu w kontaktach z nieznajomymi.

          JUŻ WIEMY JAK BYĆ BEZPIECZNYM - DZIĘKUJEMY

           

          DZIEŃ CHŁOPAKA - 30 WRZEŚNIA

          To dzień pełen uśmiechu i życzliwości! W przedszkolu odbyły się zabawy integracyjne, konkursy i „poczta komplementów”, dzięki której każdy poczuł się wyjątkowo.
          Nasz cel to: Budowanie koleżeńskich relacji i pozytywnej atmosfery.

           

          OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA -             20 WRZEŚNIA

          Najradośniejsze święto w roku! Dzieci uczestniczyły w grach, tańcach i konkursach, a na zakończenie stworzyły „Kodeks radosnego przedszkolaka”.
           

          Dlaczego je obchodzimy?

          Aby podkreślić, jak ważne jest przedszkole w rozwoju dziecka.

           

          MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI - 15 WRZEŚNIA

          To wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i odkrywania talentów! W naszym przedszkolu dzieci poznały historię „Kropki”, rozmawiały o swoich mocnych stronach i tworzyły prace plastyczne inspirowane kropką.
           

          Dlaczego je obchodzimy?

          Aby pokazać, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego i warto próbować nowych rzeczy.
           

           

          PIERWSZE W NOWYM ROKU ZEBRANIE Z RODZICAMI - 15 WRZEŚNIA

           

          Zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych na Zebranie organizacyjne z rodzicami,

          które odbędzie się 15 września 2025 r. tj. w poniedziałek o godz. 16:30.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi
      • Marii Konopnickiej
      • 32 264 02 14 - sekretariat
        w przypadku awarii telefonu w sekretariacie
        32 268 05 90
      • 42-523 Dąbrowa Górnicza
        ul. Gołonoska 23
        42-523 Dąbrowa Górnicza
        Poland
    • Logowanie